فروش خشکبار
خانه / آنغوزه / قیمت شیره آنغوزه در ایران سال ۹۹

قیمت شیره آنغوزه در ایران سال ۹۹

قیمت شیره آنغوزه در ایران سال ۹۹

قیمت شیره آنغوزه در ایران سال ۹۹ در بازار ایران تولید شده دراستان  های خراسان جنوبی و خراسان شمالی ، استان کهگیلویه و بویراحمد از طریق شرکتها و مجموعه های تجاری فعال در حوزه خرید و فروش آنغوزه از جمله بازرگانی سان رایز اعلام می شود.

جهت اطلاع از قیمت خرید و فروش و صادرات انواع آنغوزه خشک و شیره آنغوزه سال ۹۹ و اطلاعات بیشتر با مدیر فروش سایت های ما بویژه سایت : www.ayar2022.com  تماس بگیرید.

قیمت شیره آنغوزه در ایران سال 99

برداشت شیره آنغوزه از مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد :

کارشناس منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: برداشت شیره آنغوزه از اواخر بهار و قبل از خشک شدن گیاه در مراتع استان آغاز و تا اواخر تابستان ادامه دارد.

بیش از۳۶هزار هکتار از مراتع استان زیر کشت گیاه دارویی آنغوزه رفته است.

گیاه شناسی آنغوزه :

آنغوزه از گیاهان دارویی مهم تیره چتریان با خواص فراوان است. گیاه تولید کننده آنغوزه به نام‌های فارسی خوراکما، آنگوزاکما و کورن کما، بوته ای بزرگ، علفی و چند ساله است که ارتفاع آن گاهی به ۲/۵ متر می‌رسد. ساقه آن نسبتاً محکم و ضخیم با سطحی خشن است. برگ‌های قاعده بزرگ و ضخیم هستند؛ به طوری که طول آن‌ها تا ۶۰ سانتی متر می‌رسد.

مقدار و طریقه مصرف انغوزه

انغوزه در آب محلول است و اگر مقداری از آن را در آب کنید، مایعی شیری رنگ به دست می‌آید که از دارو‌های ضد سم است و مقدار مناسب مصرف آن برای درمان بیماری‌های روزانه ۰.۳ تا ۱ گرم در سه نوبت (جمعا ۰.۳ تا ۱ گرم در روز) می‌باشد. طرز تهیه تنتور انغوزه: مقدار ۱ واحد انغوزه نیم کوب شده و ۵ واحد الکل ۸۰ درجه را با یکدیگر در ظرف سربسته‌ای مخلوط کنید و برای مدت ۱۰ روز بگذارید خیس بخورد و گاه گاه آن را هم بزنید. سپس آن را با پارچه‌ای صاف کنید. مقدار مجاز مصرف آن ۱ تا ۱۰ گرم در روز است.

قیمت شیره آنغوزه در ایران سال 99

مجموعه بازرگانی سان رایز پیشرو در تامین شیره آنغوزه و اعلام قیمت شیره آنغوزه در ایران سال ۹۹  در انواع مختلف می باشد .

 

زمان مناسب برداشت آنغوزه در ایران :

 

شیره آنغوزه شیره گیاهی است كه با تیغ زدن ریشه یا قسمتی از پایین ساقه و یا قطع ساقه گیاه مولد شیره آنغوزه از ناحیه یقه گیاه خارج می شود و معمولا در طول تابستان برداشت می شود و به ۲ صورت كشته ( خشك شده) و شیره ( صمغ ) در بازار عرضه می شود.
وجود بیش از ۱۳۰۰ نوع گیاه خودرو در دل كویر و بیابان های خراسان جنوبی سرمایه ای عظیم از نعمت های خدادادی است كه آنغوزه یكی از با ارزش ترین این گیاهان دارای اثر دارویی و درمانی است.

تعیین قیمت شیره آنغوزه در ایران سال ۹۹ در بازار ایران بستگی به میزان برداشت و تقاضای این محصول در فصل و روزهای برداشت می باشد . هر چندکه فاکتورهای متعدد فراوانی تعیین کننده قیمت شیره آنغوزه در ایران سال ۹۹ می باشد، اما عمده ترین و مهمترین فاکتور میزان  تولید و به همان نسبت میزان تقاضای مصرف کنندگان نهایی  آنغوزه می باشد.

انواع انغوزه

بطور کلی دو نوع گیاه آنغوزه داریم که یک نوع آن خوشبو است و نوعی دیگر بد بو است و نوع بدبو در ایران پرورش می یابد و غالبا  مصرف درمانی دارد.

انواع شیره آنغوزه

  • نوع اشکی یا دانه ای

اولین برداشت شیرابه ای بدون مقطع گیاهی نوع اشکی است. این نوع شیره مرغوبترین و نادرترین نوع آنغوزه است که ظاهری غالباً مسطح و بیضوی و اندازه فندق است و به صورت طبیعی از ساقه گیاه و به مقدار کم خارج می شود ونرم و بدون خاک و خاشاک است.

این نوع شیره سریعا در مجاورت هوا اکسیده و تیره می شود و سپس به رنگ بنفش و بعد از آن قرمز- قهوه ای در می آید و در صورت شکسته شدن مقطع آن سفید مایل به زرد یا گلی رنگ می شود .

  • نوع توده ای

روش تهیه این نوع بصورت زیر است هنگامی که یقه گل را بعد از مراحل آماده سازی گیاه تیغ می زنند از محل زخم شیره ای به رنگ زرد قرمز، قهوه ای و خاکستری قهوه ای خارج می شود. این شیره سفت تر و ناخالص تر از نوع اشکی است و ممکن است در آن کاه و حتی قطعات ریشه و خرده های برگ یافت گردد و به لحاظ کیفی و قیمتی ارزش پایین تری نسبت به نوع اشکی آن دارد.

 

قیمت شیره آنغوزه در ایران سال 99

ما مفتخریم همراه با دانش و تجربه دیرین خود در تهیه و ارائه مناسبترین قیمت  فروش شیره آنغوزه در بازار ایران در کنار خریداران آنغوزه باشد تا ضمن ارائه خدمات بازرگانی رضایت مشتریان و خریداران آنغوزه را فراهم آورد

قیمت شیره آنغوزه در ایران سال ۹۹ :

برای اطلاع از قیمت شیره آنغوزه در ایران سال ۹۹ در بازار ایران و نحوه خرید و فروش آنغوزه با کیفیت و قیمت روز آنغوزه در بازار ایران می توانید با ما درتماس بگیرید .

خاکشیر – خرید خاکشیر زرین – فروش خاکشیر زرین همدان – قیمت خرید و فروش خاکشیر نیشابور – قیمت خاکشیر – قیمت فروش هر کیلو خاکشیر – قیمت خاکشیر زرین  – قیمت خاکشیر زرین همدان  – قیمت خاکشیر زرین نیشابور – قیمت روز خاکشیر زرین  – خاکشیر تمیز

 

فروش عمده کتیرا – قیمت فروش هرکیلو کتیرا – خریدار عمده کتیرا – فروشنده و خریدار کتیرا – خریدوفروش کلی و جزئی کتیرا در اینترنت – فروش کتیرا  – قیمت فروش کلی کتیرا در بازار ایران -خرید کتیرا – قیمت کلی کتیرا در بازار تهران – قیمت خرید کتیرا کلی – صادرات کتیرا خشک

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی صدیقی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09122548047
شماره پشتیبانی: 09159129155
آدرس کانال: DryFrouitIRANzamin@
پست الکترونیکی: onlinenat.2000@gmail.com