فروش خشکبار
خانه / آنغوزه / قیمت روغن آنغوزه تلخ صادراتی در سال ۱۴۰۰

قیمت روغن آنغوزه تلخ صادراتی در سال ۱۴۰۰

قیمت روغن آنغوزه تلخ صادراتی در سال ۱۴۰۰ :

گیاه آنغوزه به لحاظ عطر و بو دو نوع بوده که یک نوع آن خوشبو و نوعی دیگر بد بو می باشد که نوع بدبوی آن در ایران بیشتر پرورش می یابد و مصرف درمانی دارد.

روغن آنغوزه همچون خود شیره این گیاه به لحاظ طعم و مزه نیز دارای دو طعم تلخ و شیرین می باشد که به لحاظ ارزش و قیمت نوع شیرین آن از قیمت بالاتری برخوردار می باشد .

بازرگانی سان رایز همچون شرکتهای رقیب و همکار خود و شرکتهای تامین کننده گیاهان داروئی با توجه به فاکتورهای متعددی همچون میزان برداشت ، هزینه های برداشت از جمله دستمزد کارگران ، میزان بارندگی در استانهای حاصلخیز آنغوزه و در نهایت میزان تقاضای بازار داخلی و خارجی قیمت صادرات روغن آنغوزه تلخ را تعیین می کنند .

قیمت روغن آنغوزه تلخ صادراتی در سال 1400

روغن آنغوزه تلخ ابتدای برداشت شیری رنگ است و مزه ای تند و تلخ و نیز بوی بد و متعفنی دارد که تهوع آور است؛ به همین دلیل از قدیم به نام مدفوع شیطان معروف شده است. این گیاه در ایران و در استان های فارس ، خراسان، بلوچستان، کرمان و نواحی جنوبی کشور بعمل می آید .

البته نا گفته نماند از آنجا که نهایتا میزان برداشت روغن آنغوزه تلخ به نسبت نوع آنغوزه شیرین بیشتر است قیمت صادرات روغن آنغوزه تلخ و قیمت روغن آنغوزه تلخ در بازار داخلی ارزانتر از نوع شیرین این  محصول تعیین می باشد .

يكي از  استانهای توليد كننده و تقریبا منحصر به فرد آنغوزه در كشور ، استان كهگيلويه و بويراحمد است . تنوع گياهان دارويي استان كهگيلويه و بويراحمد را به يك باغ گياه شناسي تبديل كرده است.

شناسايي عوارض بالاي دارو هاي صنعتي در سال هاي اخير موجب گرايش بيشتر مردم به سوي گياهان دارويي شده است ، زيرا اين دارو ها علاوه بر اثر بخشي مفيدتر عوارض كمتري نسبت به دارو هاي صنعتي دارند.

بخش اعظم شيره توليد شده گیاه آنغوزه به كشورهايي نظير هند، كشورهاي حوزه خليج فارس و حتي كشورهاي اروپايي صادر مي‌شود و به همين دليل اين گياه ارزآوري بالايي براي كشور دارد.

خواص آنغوزه تلخ و شیرین :

  1. برطرف کننده بلغم است.
  2. هضم کننده غذا است.
  3. درمان کننده رماتیسم و نقرس و سیاتیک است.
  4. برای درد کمر و مفاصل مفید است.
  5. کمک به درمان ناراحتی های تنفسی ماند اسم، سیاه سرفه و برونشیت از دیگر خواص آنغوزه در طب سنتی است.
  6. دم کرده انجدان رومی تمیزکننده خون کبد است.
  7. برای درمان تب ها سودمند است.

عوارض جانبی مصرف آنغوزه و میزان مسمومیت حاصل از مصرف آن :

مصرف هر نوع گیاهی بالطبع دارای عوارض و پیامدهای منحصر به فردی است از جمله مصرف آنغوزه که البته مصرف خوراکی آن در بزرگسالان سمیتی نشان نداده است، ولی در کودکان می‌تواند ایجاد مسمومیت کند. همچنین در حد مصرف درمانی تاکنون عارضه خاصی از آن گزارش نشده، اما استفاده‌ی بیش از اندازه از این گیاه ممکن است سبب تحریک گلو، تورم لب‌ها، آروغ زدن، گاز معده و اسهال شود.

شیره آنغوزه را اگر می خواهید فوایدش شامل حالتان شود باید هفته ای چند مرتبه مورد استفاده اش قرار دهید. ساده ترین راه برای استفاده اش خوردن غذاهای حاوی ادویه کاری و یا نوشیدنش به شکل دمنوش است.

قیمت روغن آنغوزه تلخ صادراتی در سال 1400

انواع شیره آنغوزه :

به لحاظ طعم و مزه شیره آنغوزه به شیرین و تلخ تقسیم بندی شده است ولی به لحاظ ظاهری در دو نوع اشکی و توده ای موجود است.

آنغوزه اشکی ( مشهور به کخ )

نادرترین و مرغوبترین نوع آنغوزه است.

آنغوزه توده ای ( مشهور به خمیری )

رایج ترین فرم تجاری که با بی دقتی جمع آوری شده و مخلوط با خاشاک و برگ است .

این نوع نامرغوب بوده طعم آن تلخ و گزنده است و به رنگ های متفاوت زرد، قرمز قهوه ای و خاکستری قهوه ای نمایان می شود.

برای اطلاع از قیمت روغن آنغوزه تلخ صادراتی در سال ۱۴۰۰ می توانید با کارشناس فروش بازرگانی سان رایز آقای مهندس مهدی صدیقی تماس گرفته و ضمن دریافت مشاوره از قیمت این محصول مطلع شوید . 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی صدیقی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09122548047
شماره پشتیبانی: 09159129155
آدرس کانال: DryFrouitIRANzamin@
پست الکترونیکی: onlinenat.2000@gmail.com