فروش خشکبار
خانه / سنجد / سنجد و کشورهای تولید کننده ی بزرگ آن در جهان، چه کشور هایی هستند؟

سنجد و کشورهای تولید کننده ی بزرگ آن در جهان، چه کشور هایی هستند؟

سنجد و کشورهای تولید کننده ی بزرگ آن در جهان، چه کشور هایی هستند؟

امروزه، با پیشرفت بسیار وسیعی که در صنعت کشاورزی و خصوصا فراورده ها و میوه های طبیعی که در ، حوزه های متفاوت بسیار موثرند، رخ داده است ، بسیاری از کشورها، بر حسب اقلیم خود دست به کشت برخی از این میوه ها می زنند . سنجد یکی از مهم ترین محصولات در این میان است و کشورهای تولید کننده ی بزرگ سنجد در جهان، با هدف های متفاوت همچون صادرات و خام فروشی تا تهیه ی انواع دارو ها و ترکیبات آلی، از سنجد بهره می برند .

در این مطلب به کشورهای تولید کننده ی بزرگ سنجد در جهان و همچنین چرایی این مطلب خواهیم پرداخت . شرکت سانرایز، عرضه کننده ی بهترین نوع سنجد ایرانی به صورت اینترنتی از شما دعوت می کند، تا پایان این مطلب کوتاه درباره ی کشورهای تولید کننده ی بزرگ با ما همراه باشید .

فهرست کشورهای تولید کننده ی بزرگ سنجد در جهان:

اگر بخواهیم از کشورهای تولید کننده ی بزرگ سنجد ، در جهان نام ببریم باید اذعان کنیم که کشور ما، خود یکی از سه کشور اصلی و کشورهای تولید کننده ی بزرگ در جهان است. ایرانیان از دیرباز، از طریق طب ریشه دار ایرانی، با خواص بسیار مفید این میوه آشنا بوده اند ، اما با نگرش علمی امروزی به سنجد، امروزه ایران دومین تولید کننده بزرگ سنجد در میان کشورهای تولید کننده ی بزرگ سنجد است .

سنجد و کشورهای تولید کننده ی بزرگ آن
سنجد و کشورهای تولید کننده ی بزرگ آن

مقام اول در این حوزه را کشور هند در اختیار دارد. هندی ها نیز، از طریق ایرانیان و خصوصا شیخ الرئیس ابو علی سینا با خواص این میوه آشنا شدند و امروزه این کشور، یکی از کشورهای تولید کننده ی بزرگ سنجد در جهان است. بیشتر محصولات هند به صورت خام صادر می شود و از لحاظ کیفی با سنجد ایرانی هم تراز نیست و سنجد ایرانی در میان سنجد کشورهای تولید کننده ی بزرگ در جهان از کیفیت ، بسیار خوبی برخوردار است.

سومین کشور، کشور چین است. این کشور که در هر حوزه ای امروزه، از اصلی ترین صادر کننده ها است، در میان کشورهای تولید کننده ی بزرگ سنجد، جایگاه خوبی دارد. اما محصولات چینی بیشتر ، تراریخته اند و به همین علت در بازار مشتری زیادی ندارند و بیشتر برای استفاده ی حیوانی مورد استفاده قرار می گیرد.

رده های بعد کشورهای تولید کننده ی بزرگ در جهان در اختیار نیجریه، آمریکا و دیگر کشورهاست . گفتنی است که ۵ کشور اول کشورهای تولید کننده ی بزرگ سنجد در جهان، بیش از ۸۵ درصد تولید این میوه ی بسیار مقوی و حیاتی را در اختیار دارند.

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی صدیقی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09122548047
شماره پشتیبانی: 09159129155
آدرس کانال: DryFrouitIRANzamin@
پست الکترونیکی: onlinenat.2000@gmail.com